Minister oznámil, kto dostane mimoriadne dotácie

Oprávnení žiadatelia môžu žiadať o mimoriadnu podporu v celkovej výške 4,5 miliárd Ft. (11,5 miliónov eur). Vláda chce týmto balíkom podporiť malých, takzvaných mikro predajcov údenín, mäsiarstiev.
Ministerstvo poľnohospodárstva si je vedomé ťažkostí, ktoré sťažujú tento sektor. 
Dôležitá je dostupnosť a kvalita potravín a základných služieb. Dôsledky energetickej krízy a následky inflácie chce vláda z časti kompenzovať podporou vidieka  a malých osadlostí. Týmto chce vláda posilniť príťažlivosť života na vidieckych osadlostiach. 
Dôležitú rolu má dostupnosť potravín a preto bola na tento účel zriadená podpora na zachovanie samostatných malých mäsiarstiev. Podľa plánov ministerstva, na podpore sa bude môcť podieľať viac ako tisíc mäsiarstiev, s maximálne 3 miliónmi Ft. (7 680 eur) na jeden obchod.
Minister zdôraznil, že malé mäsiarstva vytvárajú krátke dodávateľské reťaze, prispievajú k potravinovej bezpečnosti a zabezpečujú pracovné miesta.
Tieto obchodné jednotky zabezpečujú udržanie tradične národnej, rôznorodej a k miestu charakteristickej gastronómie. Ich podpora je dôležitá tak z hľadiska spoločenskej, ako aj z demografickej.

Zdroj: Agrárminisztérium - sajtóközlemény
09.01.2023